پنج شنبه، 10 اسفند 1402 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی
 
 
 
 
     
انعقاد تفاهم نامه در زمینه توسعه همکاری و انجام پروژه های مشترک بین دانشگاه صنعتی سهند و انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور

 تاريخ: 13/12/01

نشست صمیمی جناب آقای مهندس احمد مسلمی رئیس انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور و رئیس کمیته تجهیزات پزشکی و شبیه سازهای معاونت پژوهشی وزارت بهداشت با اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی سهند  روز چهارشنبه  دهم اسفند ماه ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه برگزار شد. در این نشست در حوزه فعالیتهای مختلف مربوط به تولید انواع تجهیزات پزشکی در کشور و راه های همکاری مختلف در جهت تجهیز و ارائه دانش فنی بحث و گفتگو شد. و در ادامه تفاهم نامه ای نیز در زمینه توسعه همکاری های مختلف و انجام پروژه های مشترک در جهت رفع نیازهای حوزه سلامت منعقد گردید. در ابتدای جلسه دکتر فاتحی فر رئیس دانشگاه صنعتی سهند توضیحاتی در خصوص پتانسیل ها و ظرفیت های دانشگاه صنعتی  سهند و همچنین امکانات مختلف در دانشکده مهندسی پزشکی بیان فرمودند و ایشان تاکید کردند که حوزه سلامت یکی از موضوعات کلیدی در امنیت کشورهاست .
در ادامه جناب آقای دکتر قالیچی به عنوان بنیان گذار رشته مهندسی پزشکی در استان، جناب آقای دکتر طباطبایی به عنوان معاونت پژوهشی دانشگاه و سرکار خانم دکتر نیرومند به عنوان ریاست محترم دانشکده مهندسی پزشکی به چالش ها و موانع موجود برای دانشجویان و محققان این حوزه اشاره نمودند و به لزوم سرمایه گذاری برای تحقیقات در زمینه تجهیزات پزشکی تاکید نمودند.
جناب آقای مهندس احمد مسلمی نیز ضمن ارج نهادن به فعالیتهای ارزشمند دانشگاه و دانشکده مهندسی پزشکی اذعان کردند که بودجه های زیادی در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی صرف واردات اقلام مختلف می شود که نیاز است اقداماتی در جهت بومی سازی دانش فنی تجهیزات مختلف پزشکی انجام گیرد. ایشان به آمادگی انجمن برای برگزاری دوره های تخصصی در دانشگاه تاکید نمودند. ضمنا یکی از برنامه های مجموعه انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور را اقدام برای اخذ مجوز راه اندازی نظام مهندسی پزشکی اذعان فرمودند و در این راستا حمایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را لازم دانستند.
همچنین آقای مهندس کیومرثی معاون علمی و پژوهشی انجمن متخصصین کشور-شعبه استان آذربایجانشرقی، در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال های گذشته گزارش مختصری ارائه نمودند. در انتهای جلسه ضمن عقد تفاهم نامه بازدیدی از قسمت های مختلف دانشکده مهندسی پزشکی انجام گرفت. در همین راستا دفتر انجمن متخصصین کشور-شعبه دانشگاه صنعتی سهند با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه و انجمن افتتاح گردید.
 ضمائم
  (585 KB)
  (763 KB)
  (766 KB)
  (931 KB)
  (792 KB)

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : دفتر دانشکده مهندسی پزشکی
       
 
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند | تماس با ما
دانشگاه صنعتی سهند ، دانشکده مهندسی پزشکی - صندوق پستی: 1996-51335 | تلفن: 33458453-041 | فکس: 33444360-041 | ایمیل: info.bme@sut.ac.ir